piątek, 15 lutego 2013

Poznań. Tu byłam.

Parę miesięcy temu przy okazji Targów Turystycznych byłam w Poznaniu. Zupełnie zapomniałam jakie to ładne miasto. Na Starówkę dotarłam wprawdzie późną porą i niewiele już było widać, ale uliczki poznańskie miałam okazję zwiedzić za dnia.
Na pierwszym planie – złota, poznańska jesień. Parki wyglądały uroczo.

I uliczki, każda z nich miała swój urok. Poza tym wielkopolska skłonność do porządkowania ujawnia się tu w pełnej krasie :).
A Targami byłam troszkę rozczarowana. Miałam wrażenie, że już nie cieszą się taką popularnością jak kiedyś. Ale niektóre stoiska była bardzo interesujące, dostałam nawet własnoręcznie bitą monetę.
Był i bułgarski miód…


…i gary…


…i przyśpiewki ;).Całość wyglądała, mimo moich rozczarowań, całkiem przyjemnie.


Tak czy siak, Poznań mnie oczarował i na pewno jeszcze parę razy to miejsce odwiedzę. A Wam podoba się Poznań? Jakie macie wrażenia?

22 komentarze:

 1. Skromniutkie te targo wg zdjęć... Ja pamiętam, jak byłam jeszcze na studiach na targach w Berlinie i mi prawie mowę z wrażenia wtedy odebrało, ale oczywiście nie ma co porównywać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie...tak naprawdę obejrzenie wszystkiego - wolnym tempem zajęło mi 3 godziny...nastawiałam się na cały dzień :(. Atrakcji było mało, kilka śpiewających zespołów i porwanie zbójeckie, hmmm. :)

   Usuń
 2. Poznańska starówka prześliczna, te kolorowe kamienice...Byłam tylko jeden dzień co prawda, ale ostatnio coraz częściej myślę, żeby tam się udać jak już wiosna zawita.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja byłam dwa dni, ale tylko jeden dzień miałam luźniejszy i mogłam się udac na spacer. Strasznie żałuję, że na Stare Miasto dotarłam po zmroku, jestem bardzo ciekawa jak wygląda w promieniach słońca :)

   Usuń
 3. Dawno temu byłam w Poznaniu. W szkole podstawowej o ile mnie pamięć nie myli, pamiętam za to bardzo dobrze koziołki trykające sie rogami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hehe! dokładnie :) powiem Ci, że koziołki odegrały drugorzędna rolę podczas mojego pobytu, ale pamiętam je dobrze jeszcze sprzed kilku lat!

   Usuń
 4. Piękne zdjęcia:) ja nigdy nie byłam w Poznaniu:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję :) takie niepozorne miasto - zawsze tak myślałam, a tu wystrzeliło naprawdę niezwykłą urodą :)

   Usuń
 5. I'm loving Poznan already although I have never been there.
  The park is absolutely beautiful in autumn colors.
  Nice architecture on the buildings!
  Thanks for the lovely pictures :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi Ash, Poznań is a great place to visit, autumn in Poland is really delightfull, and you can't believe the colours of gardens are real...
   thanks for the visit! :)

   Usuń
 6. Ja w Poznaniu byłam bardzo dawno niestety, ale z Twoich zdjęć widzę, że muszę tam wrócić. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Giga, tak, koniecznie, to naprawdę pełne uroku miasto :)
   pozdrawiam również :)
   uściskaj psiaka ode mnie :)

   Usuń
 7. Byłam w Poznaniu kilka razy i znów sie wybieram, ale nie w celach czysto turystycznych, bardzo lubie to miasto i mój zespół o ktorym pisze prace mgr -Audiofeels z Poznania;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o temat pracy super :) powinni być dumni, że Krushyna pisze o nich pracę :)

   Usuń
  2. nie bądź taka skromna... przypomniałaś mi o nich i trochę dziś posłuchałam, fajni są :)

   Usuń
 8. ;) byłam w Poznaniu kilka lat temu... kilka razy... bardzo mi się podobało :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mała Mi, ja mam jeszcze nadzieję kiedyś tam zawitać na parę dni, żeby wszystko dokładnie zwiedzić :)

   Usuń
 9. Nigdy nie byłam na targach w Poznaniu, troszkę mam daleko, ale wybieram się do Katowic. Może na blogu umieszczę jakąś relacje, kto wie. A Poznań ładny, byłam parę lat temu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Byłem kilka razy w Poznaniu, ale zawsze jakoś tak "przejazdem". Nigdy specjalnie dużo czasu nie miałem żeby pochodzić po uliczkach itd... Zazwyczaj to tylko obejrzałem rynek (zreszta bardzo ładny) i na tym koniec...
  Kiedyś muszę się specjalnie wybrać na "odkrywanie" mna nowo Poznania :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, ja też muszę się tam wybrac jeszcze raz, już tak na spokojnie, żeby dokładnie wszystko obejrzeć, Poznań ma naprawdę dużo do zaoferowania.

   Usuń