piątek, 3 lutego 2012

Gdzie koza chodzi piechotą


W pobliżu Betancurii na Fuerteventurze mieści się miejsce bardzo przyjemne – Casa Pepe, czyli kozia farma. W końcu sławetnym fuerteventurańskim kozom można przyjrzeć się z bliska.Kozy nie są skore do wizyt, dość mają turystów.


Można skierować się ku osiołkom…
… i nie tylko.


Można podpatrzeć codzienne zwyczaje


I poszukać głowy wielbłąda Casa Pepe – casa nuestra :)

Dzięki!

15 komentarzy:

 1. OO miejsce w sam raz dla mnie :) Uwielbiam zwierzątka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ;-) Dzieciaki pewnie szaleją. Ten Twój post przypomniał mi, że chciałam się wybrać do Strumieńskiego Betlejem ... tzw. żywej szopki ... no cóż za rok ;-) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Asia, ja też uwielbiam zwierzęta, jak tylko wysiadłam z samochodu poczułam ich obecność :). Mam na stałe takie klimaty, bo mieszkam przy wyścigach konnych :)

  Sikorka, dobry pomysł, w Strumieniu nie byłam, warto się wybrać. Muszę Ci powiedzieć, że jutro piekę swój pierwszy imieninowy tort...wrrrr, trochę strach, zwłaszcza, że moja siostrzenica świetnie gotuje... Będę dzielna i dam radę. Cała moja rodzina powiedziała: Ale kupisz też tort na zapas hmmm

  OdpowiedzUsuń
 4. We Włoszech pod Lignano jest zoo i jakąż frajdę mieliśmy /niezależnie od wieku/ mogąc za niewielką opłatą karmić kozy i kózki, które zresztą ochoczo szorstkimi jęzorami i mordkami "sprzątały"jedzonko.

  OdpowiedzUsuń
 5. To świetna sprawa! Na Furcie nie można było karmić zwierząt. Ale można było głaskać (o ile oczywiście ktoś miał odwagę, bo nie wszystkie egzemplarze wyglądały życzliwie :)).

  OdpowiedzUsuń
 6. Mażena to tak jak w Ustroniu :) Też można karmić zwierzaki w Leśnym Parku Niespodzianek :) Pisałam o tym kiedyś na blogu..
  Agata jak to zwierzątka mogą wyglądać nieżyczliwie? :D Przecież są kochane :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ooo, nawet wielbłąd tam był:)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Ania, wielbłądy naprawdę wejdą chyba wszędzie :)
  Asia, a widzisz, czasami zdarza się i mniej życzliwe zwierzę, chociaż wiem, że to brzmi absurdalnie, nie chciałabym trafić w paszczę wielbłąda :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja lubię wielbłądy :) Jednego przyjaciela mam w chorzowskim Zoo, a drugiego na Saharze :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Asia, cudownych masz przyjaciół :) mnie jedna kózka rozbawiła do łez, ale chyba to jeszcze nie przyjaźń :)
  Ajka, zwierzaki są fajne, był nawet wielki kogut, nie za bardzo tylko wiem jaki był cel jego pobytu, hmmm...

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię kozy :) A z wielbłądem mam śmieszne wspomnienia. W moich rodzinnych stronach jest Zoo Safari. Jeździliśmy samochodem wokół zwierząt. Wielbłąd o imieniu Jurek, tak się chciał z nami zapoznać, że wsadził głowę przez okno w samochodzie i wyciągnąć jej nie chciał ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ola :) piękne :) to pewnie Asi szczególnie spodobałaby się taka wycieczka :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne, zobaczyć wielbłąda to jedno z moich marzeń ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Kasia, wielbłąd był boski. Wciąż ustawiał się do zdjęcia, profil lewy, prawo, wypiąć biodro...szkolony? :) naprawdę za każdym razem miało się kilka sekund zanim zmienił pozę :)

  OdpowiedzUsuń