piątek, 20 maja 2011

Turcja, Obagol. Trochę słońce trochę deszcz, czyli jak wypocząć przy autostradzie.


Obagol mieści się 2 km. od centrum Alanyi. Główna ulica ze straganami i całe mnóstwo hoteli.
Obagol ma wiele uroku w sobie, bardzo ładne uliczki i ładną plażę. Można kupić tu praktycznie wszystko, dobrze zjeść i odpocząć. Turcy są biegli w nagabywaniu, ale można to zignorować przy codziennych zakupach, wyjścia wieczorne polecam wyłącznie w grupie znajomych.

W poniedziałki w Obagol jest bazar, na którym można kupić sporo tradycyjnych rzeczy za niewielką cenę, oczywiście jeśli umiecie się targować i Turcy zechcą się z Wami targować. Ale to i tak nie jest cena, jakiej można się spodziewać jadąc na taki wyjazd. Chyba jednak życzą sobie teraz więcej niż parę lat temu.


Mankamentem tego miejsca (i wielu podobnych miasteczek turystycznych) jest usytuowanie hoteli. Zwykle budowane są zaraz przy ulicy, więc są dość głośne. Turcy jeżdżą na okrągło, więc trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić.
Standard hoteli oczywiście nie odpowiada europejskiemu, jest nawet o jedną gwiazdkę niższy od greckiego. Więc w *** hotelu należy spodziewać się karaluchów i pluskiew. Zawsze warto to sprawdzić na holidaycheck i tripadvisor.

Ja byłam w hotelu Atlas****, bardzo przyjemny i niewielki. Wszyscy turyści dobrze się znali, obsługa bardzo życzliwa i przyjemna. Były tu i rodziny europejskie i tureccy studenci, fajne miejsce, które spokojnie mogę polecić każdemu. I jeszcze jedno - serwują bardzo dobre posiłki. Robaków brak :). 
W Obagol (i innych tureckich miastach) warto poszukać tradycyjnej restauracji, te przy głównych ulicach to jak mówią Turcy „turecki McDonald”. Choć i tak smaczny :).
Ja polecam placek turecki z nadzieniem mięsnym lub serowym (koszt ok. 4 euro) i słodycze – Baklava i Kadayif. Tego naprawdę trzeba spróbować.

Obagol to niezłe miejsce na wakacje, jest niewielkie ale wystarczająco duże, żeby znaleźć tam parę fajnych restauracji i kawiarni. Dobry dojazd do Alanyi (2 km.) i Side (60 km). Widoki przepiękne.

Obagol, Hotel Atlas ****

Widok z okna 
Morze – 400 m., (główna ulica) 500 m., sklep – 100 m, przystanek – 400 m (przy drodze nad samym morzem).
Ocena ogólna: 4
Lokalizacja: 4,5
Pokój: 3,5
Czystość: 4
Jedzenie: 4,5
Stosunek jakości do ceny: 4
Dodatkowe atrakcje (animacje, sport, wypożyczalnia sprzętów): 3


Dzięki za przeczytanie! Wszystkie moje zdjęcia na tym blogu (te bez podpisu) możesz dowolnie kopiować, również do celów komercyjnych. Jedyna prośba o zamieszczenie źródła: http://checktravel.blogspot.com/


2 komentarze:

  1. faktycznie piękne okolice, przejeżdżałem tamtędy i bardzo się podobały. W dali widać chyba półwysep z zamkiem w Alanyia. pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, dokładnie - w samym zamku niewiele jest do obejrzenia, ale widok jest świetny, zwłaszcza nocą - widać rozświetloną Alanyę.

    OdpowiedzUsuń