piątek, 4 lutego 2011

Niemcy, Frankfurt. Od linijki do ekierki.
Widok na miasto

Frankfurt jak spod linijki. Wszystko wyrysowane dokładnie jak w kreskówce. Czułam się jak niemiecka wersja Myszki Miki. Frankfurt kojarzy mi się jednak przede wszystkim z wystawami i muzeami. Muzeum Sztuki, Porcelany, Historyczne, Archeologiczne, Architektury, Filmu, Biblii, Komunikacji…zawrót głowy. A dodam tylko, że w Muzeum Historycznym miejsce znalazło także Muzeum dla dzieci. 
Frankfurt zwiedza się przyjemnie, liczne pagórki urozmaicają systematyczną architekturę miasta. Co krok można tu zobaczyć ciekawe budynki i rzeźby.  Mnogość restauracji i pubów zabezpiecza gastronomiczną stronę zwiedzającego podróżnika. 
Warto we Frankfurcie zwiedzić rynek z ratuszem. Wśród kościołów najpopularniejsza jest katedra św. Bartłomieja, ale zachęcam do zwiedzenia również Synagogi Głównej.
Dla relaksu możesz zatrzymać się w ogrodzie botanicznym Palmengarten, obejrzeć tu można wiele gatunków roślin egzotycznych, a dla najmłodszych często organizowane są wystawy i konkursy. 

Dzięki za przeczytanie!


Wszystkie moje zdjęcia na tym blogu (te bez podpisu) możesz dowolnie kopiować, również do celów komercyjnych. Jedyna prośba o zamieszczenie źródła: http://checktravel.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz