piątek, 5 sierpnia 2011

Jedyny taki Tin Tin

Któż to taki? Mały podróżnik i reporter, aktywnie rozwiązujący zagadki kryminalne na całym świecie. Jedyny taki bystry, jedyny pomocny, jedyny zawsze znający rozwiązanie zagadki i … tak trochę niezniszczalny.


Tin Tin to komiksowy bohater, podróżujący po całym świecie z uroczym pieskiem Snowy i nieokrzesanym kapitanem Haddockiem. Działający trochę na granicy prawa i ścigany przez strażników Thompson. 


Brzmi tak sobie, ale to naprawdę świetna rozrywka. Wartka akcja toczy się od pierwszego do ostatniego obrazka. Tin Tin jest błyskotliwy, Haddock bezpośredni i arogancki, piesek… jak to piesek mądry i zawsze po stronie pana. Całość jest świetną rozrywką z duuuużą dawką humoru, czasami wyłącznie dla dorosłych. Pomysłodawcą i twórcą jest Belg Georges Rémi, znany szerzej pod pseudonimem Herge. Stworzył serię ponad dwudziestu komiksów, pierwszy – “In the land of Soviet” powstał w 1929 roku i sprzedał się w 230 milionach egzemplarzy. 

Mimo, iż Tin Tin ma lat 80 to dzielnie się trzyma. Wciąż czytany jest przez miliony ludzi na całym świecie, przeze mnie również. Tin Tinem zaczytywałam się będąc we Włoszech.  Mieszkałam wtedy u komiksowej kolekcjonerki o uroczym imieniu Italia :).

Przygody Tin Tin ucichły wraz z Hergem w 1986. 

Jeśli nie macie ochoty czytać całej serii mogę Wam polecić kilka, moim zdaniem, najlepszych tytułów: Kierunek Księżyc, Spacer po księżycu, Tin Tin w Tybecie, Tin Tin w Kongo i Tin Tin i Picaros.

Tin Tin do pobrania (wersja EN).

Więcej o Tin Tin na jego stronie.

Miłego czytania :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz